مقالات

همه چیز درباره جوراب مردانه

همه چیز درباره جوراب مردانه

خرید انواع لباس در فصول مختلف سال یک مولفه ی مناسب و گاها واجب در دید مردم است , با این حال تنها نباید به لباس هایی که دیده میشوند اهمیت داد بلکه پوشاکی مانند زیرپوش, لباس زیر و جوراب نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تاثیر مستقیمی بر بهداشت و نظافت شخصی دارند.

جنس مرغوب پوشاکی مانند جوراب که در طول روز با پوست ما در ارتباط می باشند یکی از اصلی ترین مشخصه های خرید این نوه پوشاک شخصی می باشد. مجموعه آتیس با کیفیت ترین پوشاک شخصی را با مناسب ترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار میدهد.

اهمیت کیفیت جوراب مردانه

پا به عنوان قلب دوم انسان شناخته شده و در کنار آن نیز تمامی فعالیت روزانه هر شخص در بیرون از منزل با کفش و جوراب و در داخل منزل با جوراب یا روفرشی انجام میشود در نتیجه این محصول به عنوان پوشاک جدانشدنی از زندگی روزمره هر شخص تلقی میگردد در نتیجه کیفیت مرغوب تاثیر مستقیم بر سلامت شخص دارد.

خرید جوراب بی کیفیت در کنار آسیب زدن به پا در خارج از منزل, در مدت زمان اندک نیز از نظر تار و پود آسیب دیده و رنگ خود را از دست میدهد, اگر این آسیب بافت پارچه را نیز تحت تاثیر قرار دهد باعث بد بو شدن پا داخل کفش نیز میشود.

مجموعه آتیس این اطمینان را به شما میدهد که کیفیت محصول خریداری شده از این سایت در طولانی مدت دچار آسیب های اینچنینی نشده و کیفیت خود را حفظ مینماید.

تنوع جوراب مردانه در فصول سال

خرید پوشاک با توجه به آب و هوا انجام شده به طوریکه در فصل تابستان و گرم شدن هوا لباسهای نخی و نازک خریداری و پوشیده میشوند در مقابل در زمستان نیز با شروع فصل سرما و بارش برف وباران لباسهای بافتنی , کاپشن وخریداری میشود, خرید کفش و جوراب نیز این تناسب را داشته و انواع صندل, کتونی کشی ودر تابستان مورد استفاده بوده و انواع مختلفی از بوت , چکمه و نیم بوت در زمستان پوشیده میشوند .

استفاده از هر نوع کفش مستلزم پوشیدن نوع به خصوصی از جوراب می باشد به طور مثال صندل را به تنهایی میتوان استفاده نمود و در مقابل بوت را حتما باید با جوراب استفاده نمود در نتیجه در تابستان پیشنهاد میشود نوع نازک و نخی با کفش و یا کتونی استفاده شود که باعث جلوگیری از عرق کردن پا نیز شود و در زمستان نیز با توجه به نوع کفش میتواند از بافت ریز تا پشمی متغیر باشد.

دلیل استفاده از جوراب در منزل

پوشیدن جوراب داخل زمستان در منزل میتواند کمک زیادی به گرم شدن بدن کند , نوع پشمی آن به دلیل اینکه یک لایه پشم در داخل خود دارد در مقابل سرما مقاوم بوده و پای شما را گرم نگه میدارد البته انواع دیگری مانند نوع نیز نقش پر رنگی در گرم نگه داشتن بدن دارند. در زمستان افراد مسن که با وزش باد به پاهایشان زانو درد و یا استخوان هایشان درد میگیرد پیشنهاد میشود که نوع پشمی زیر زانو استفاده نمایند.

خرید جوراب پشمی میتواند برای افراد مسن خانواده در زمستان یک هدیه مناسب باشد. همچنین برای جلوگیری از سرماخوردگی کودکان نیز میتوانید از نوع زخیم این پوشاک تهیه نمایید. جهت خرید جوراب مردانه و زنانه در رنگ و مدل های متنوع در خانه بمانید و از طریق سایت آتیس اقدام نمایید.

انواع مختلف جوراب

این نوع از پوشاک در انواع مختلف ابعادی و جنسی تولید میشوند , از نظر ابعادی و خارج از تفکیک جنسیت, به 4 گروه تقسیم میشوند :

 • کالجی
 • ساق  کوتاه (مچی)
 • یک ربع
 • سه ربع (زیر زانو)
 • بالای زانو
 • شلواری
 • ساق شلواری

جورابهای مردانه اغلب در در سه نوع کالج , ساق کوتاه و یک ربع (ساق بلند) تولید و عرضه میگردد.

در نوع زنانه از تنوع بالاتری برخوردار بوده  و در کنار موارد گفته شده در بالا , بعضا مدل نیم پنجه نیز تولید و عرضه میشوند.

قیمت خرید جوراب

کیفیت نخ استفاده شده در تولید این محصول اولین و مهمترین دلیل تعیین قیمت جوراب می باشد, پس از آن برند تولید کننده بر قیمت محصول تاثیر گذار است و در آخر نیز از نظر سایز و جنسیت (مردانه , زنانه , بچگانه ) قیمت تعیین میگردد.

از نظر قیمت مناسب و کیفیت مرغوب به ما اعتماد کرده و سفارش خود را ثبت نمایید.

شستشوی جوراب

 • اولین قدم در شستن جورابها پشت و رو کردن آن ها می باشد

این کار به دلیل این می باشد که قسمت رویی در تماس با کفش بوده و تعریق در این قسمت بیشتر می باشد و پشت و رو کردن آن به تمیز شدن بیشتر آن کمک میکند.

 • استفاده از آب سرد

جهت شستشو توصیه میشود از آب سرد استفاده کنید که در طولانی مدت از آسیب دیدن تار و پود پارچه جلوگیری شود. دلیل عدم استفاده از آب گرم آن می باشد که باعث گسستگی بین نخ ها شده و میتواند باعث شل شدن جورابها شود.

 • استفاده از ماشین لباسشویی یا دست

اگر از لباسشویی استفاده میکنید بهتر است تنظیم آن را بر روی شستشوی دستی قرار دهید.

استفاده از مایع لباسشویی ملایم

منظور از ملایم این می باشد که مایع لباسشویی به قدری قوی باشد که باکتری های موجود از بین برود و قوی بودن آن در حدی نباشد که موجب آسیب به پارچه شود در مقابل نیز به قدری مواد شوینده کم نباشد که باکتری از بین نرفته و باقی بمانند.

 • خشک کردن

استفاده از خشک کن لباسشویی گاها به بافت پارچه استفاده شده آسیب زده و باعث پوسیدگی میشود توصیه میشود جهت خشک کردن جوراب آن را در هوای آزاد و مقابل آفتاب قرار دهید تا خشک شود.

گره زدن جورابها

پس از شستشو و خشک شدن بهتر است آن ها به یکدیگر گره زده تا از گم شدن آن ها جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *